Proč jsem energetický poradce?

Zase nějaký poradce…

O práci energetického poradce jsem nikdy příliš neuvažoval. I přesto, že jsem měl k energetice vždycky velmi blízko, poradci jsem vždycky tak trochu opovrhoval. Možná jsem zažíval stejné pocity jako vy: “Zas mě někdo otravoval kvůli energiím”. Upřímně to naprosto chápu. Velmi často se jednalo o tzv. “energošmejdy”, tedy o obchodníky, kteří na vás (mnohdy úspěšně) zkoušeli různé triky. V poslední době se naštěstí legislativa vydala proti těmto podvodníkům, ale o tom zase jindy.

Začátek

Moje práce energetického poradce začala ve chvíli, kdy babička podepsala smlouvu s energošmejdem, který se vydával za zástupce firmy, od kterého odebírala elektřinu a plyn. “Jeden podpis tady… ten se nepovedl, podepište to prosím znovu. A tady potřebuju další podpis. Děkuji.” A tři podpisy byly na světě. Už ani nevím, co přesně podepsala, ale podpisy byly naštěstí později soudem uznány za neplatné.

Motivace

No a přesně v tom spočívá moje práce. Nechci, aby se někomu stalo to, co se stalo mé babičce. Když potřebujete opravit auto, jedete za automechanikem podobně jako jdete za finančním poradcem, když potřebujete poradit s financemi. A samozřejmě když nerozumíte energiím, je vhodné, abyste měli svého energetického poradce.

Chci být někým, na koho se můžete obrátit ve chvíli, kdy budete mít jakýkoli problém se svým dodavatelem elektřiny či plynu. Chci být někým, kdo vám pomůže doma najít různé způsoby, jak šetřit elektřinu, plyn nebo vodu. A chci být někým, kdo vám dá vědět, až bude nějaký nový způsob, jak ušetřit.

A co dál?

Vězte, že to není jednoduchá práce. Velmi často narážím právě na negativní pověst energošmejdů a to mě stojí mnoho úsilí. Stojí to ale za to. Chci, aby se trh od těchto obchodníků vyčistil a každá domácnost měla svého energetického poradce. Totiž, jak můžete mít radost z peněz, když víte, že jste někoho okradli? Co kdyby to byla vaše matka či babička?